Policjanci z Komisariatu w Ustce zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 47 i 34-lata, którzy na „Promenadzie Nadmorskiej” w Ustce organizowali nielegalną grę hazardową w tzw. „trzy kubki – trzy cukierki”. Sprawcy usłyszeli już zarzuty dotyczące urządzania gry hazardowej. Grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Policjanci z Ustki kilka dni temu otrzymali zgłoszenie o tym, że grupa mężczyzn organizuje na „Promenadzie Nadmorskiej” nielegalną grę w tzw. „trzy kubki-trzy cukierki”. Kryminalni natychmiast udali się na to zgłoszenie. Będąc w tłumie po cywilnemu przyglądali się wszystkim będącym tam osobom próbując ustalić inicjatorów tego procederu. Wytypowano dwóch mężczyzn, z których jeden prowadził grę, natomiast drugi namawiał przechodniów do wzięcia w niej udziału. Policjanci podejmując interwencję, zakończyli grę, zatrzymali sprawców, którzy trafili do Komisariatu Policji w Ustce. Śledczy w trakcie interwencji zabezpieczyli także przy sprawcach pieniądze pochodzące z przerwanej gry. Zgodnie z zapisem Kodeksu Wykroczeń: środki te oraz „inne przedmioty służące do gry podlegają przepadkowi, choćby nie stanowiły własności sprawcy”. W trakcie legitymowania okazało się, że zatrzymani to dwaj mieszkańcy województwa śląskiego mający 47 i 34-lata. Zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. W związku z popełnionym wykroczeniem, śledczy skierują teraz do sądu wniosek o ich ukaranie. Za to wykroczenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Policjanci ostrzegają:

Mechanizm działania sprawców jest zawsze podobny. Z reguły jest tak, że w proceder zaangażowana jest grupa osób. Jedna z nich zaprasza przechodniów do obstawienia za pieniądze, w którym z trzech kubków znajduje się cukierek. Odgadnięcie kubka to wygrana postawionych pieniędzy. Osoba prowadząca grę przestawia kubki myląc uczestników, a pozostałe osoby grają role aktywnych obserwatorów lub innych jej uczestników.

Z reguły „trzy kubki” kończą się przegraną osoby zaproszonej do gry, bądź wygraną osoby podstawionej przez jej organizatora, co ma uprawdopodobnić potencjalną wygraną innym przyglądającym się osobom.

policja (2)poli