W tym roku na alei Sienkiewicza w Słupsku, a nie jak było to w latach biegłych przy ul. Szarych Szeregów odbędzie się Inscenizacja Wybuchu Powstania Warszawskiego. W związku z tym aleja Sienkiewicza (pas w kierunku Placu Zwycięstwa) dzisiaj jest zamknięta dla ruchu samochodowego. Sama inscenizacja odbędzie się od godziny 16:30 do 18:00.

– Przepraszamy za wszelkie utrudnienia związane z inscenizacją. Ze względu na bezpieczeństwo prosimy mieszkańców kamienic przy alei Sienkiewicza o nieopuszczanie klatek schodowych wychodzących na front ulicy w godzinach trwania inscenizacji tj. 16:30-18:00 (przestrzeń przed kamienicami będzie stanowiła teren na którym powinny przebywać jedynie osoby do tego przeszkolone, dla pozostałych osób jest to teren wysoce niebezpieczny). W czasie inscenizacji od godziny 17:00 na ulicy będzie głośno, dlatego prosimy o zadbanie o  zwierzęta domowe, żeby było to dla nich jak najmniej uciążliwe – mówi Karolina Chalecka ze słupskiego ratusza

Organizatorem inscenizacji jest fundacja Indygo, która do udziału zaprosiła grupy rekonstrukcyjne z Pomorza. W wydarzeniu weźmie udział ponad setka rekonstruktorów. Oprócz osób w mundurach i ubiorach z epoki będzie można zobaczyć między innymi pojazdy historyczne.

Powstanie Warszawskie