Kolejny sukces na swoim koncie odnotował jeden z najszybszych policjantów w Polsce – mł. asp. Paweł Piotraschke ze Szkoły Policji w Słupsku. Nasz reprezentant jako pierwszy wbiegł na metę drugiej edycji PZU Gdańsk Maraton.

Na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów policyjny biegacz pokonał 1561 zawodników i triumfował na mecie z czasem 2 godziny 36 minut i 15 sekund. Panująca na trasie aura, a szczególnie porywy wiatru dość skutecznie przeszkadzały zawodnikom w ustanawianiu życiowych rekordów.

– Bardzo odpowiadało mi tempo maratonu, dzięki temu nie miałem typowego dla maratończyków kryzysu na 30 kilometrze – mówi Paweł Piotraschke. – To był typowy bieg „na miejsce”, a nie „na życiówkę”. Wiatr sprawiał mi trochę trudności, ale wszystkie niedogodności wynagrodziła mi chwila, gdy przerwałem jako pierwszy taśmę dekoracyjną na mecie, dla takich chwil warto żyć – dodaje biegacz.

Mł. asp. Paweł Piotraschke, na co dzień pełni służbę jako dowódca Kompani I-szej w słupskiej Szkole Policji; jest także członkiem kadry narodowej polskiej Policji wspólnie z Jakubem Burghardtem, Szymonem Kulką, Adamem Thielem i Maciejem Wojciechowskim.

Największe dotychczasowe sukcesy Pawła to brązowy medal podczas Mistrzostw Świata Policji w Maratonie w Pradze, czwarte miejsce podczas Mistrzostw Europy w Grazu oraz 43. miejsce w Maratonie Berlińskim, w którym wystartowało ponad 46.000 biegaczy.

fot. Szkoła Policji w Słupsku

bieg